provozovatel
487 851 822

správce areálu Anděl
(+ 420) 720 039 114

správce autokempu
(+ 420) 724 807 593

Napište nám e-mail
obec@obechamr.cz

Hamr na Jezeře

Hamr na Jezeře poskytuje ideální klidnou rodinnou dovolenou s možností cykloturistiky a turistiky po vyznačených trasách, dále rybaření (po zakoupení povolenky), horolezectví v Děvínském revíru a nebo je zde možnost zapůjčení lodiček.

Aktivity


Turistika

Na Hamru na Jezeře je dobré zázemí pro pěší turistiku, okolí obce nabízí nově zbudované trasy a neporušenou přírodu vojenského prostroru, který byl po dlouhá léta nepřístupný. Všechny chráněné přírodní památky v okolí rekreačního centra obce Hamr na Jezeře jsou propojeny „Naučným turistickým tzv. Dvořákovým okruhem“. Více tipů na výlety naleznete v sekci Zajímavá místa v okolí.


Jezero

Pro vyznavače vodních sportů je zde mnoho možností, jak trávit volný čas. Na Hamerské pláži si můžete např. půjčit lodičky či šlapadla, zaplavat si v jezeře nebo zkusit AQUAZORBING.


Vodní lyžování

V sousední Stráži pod Ralskem si milovníci vodních sportů mohou zvednout hladinu adrenalinu a vyzkoušet vodní lyžování na závěsném vleku.


Cyklistika, in-line, koloběžky

Pro milovníky in-line bruslení, cykloturistiky a koloběžek byla koncem roku 2012 dokončena výstavba tzv. „Cyklomagistrály Ploučnice,“ je dlouhá přes 15 km a vede přímo z centra obce Hamr na Jezeře směrem na Osečnou, na Stráž pod Ralskem a nebo k průrvě řeky Ploučnice a širšího okolí. Cyklomagistrála navazuje i na další již zbudované stezky.


Rybaření

Hamerské jezero je rájem rybářů. Díky povolence, která je k dostání na obecním úřadu, můžete chytat ryby již za 200 Kč na den nebo 600 Kč na týden. Loví se zde všechny druhy ryb dle vydaných pokynů k rybolovu. Každoročně se zde pořádají oblíbené rybářské závody nazvané 24 kapřích hodin a Zlatá rybka.


Golfová hřiště

Okolí Hamru na Jezeře nabízí i několik golfových hřišť.

  • Ještěd (9,3 km) - Český Dub
  • Malevil (14,8 km) - Jablonné v Podještědí
  • Liberec (15,8 km) - Liberec/Machnín
  • Grabštejn (16,2 km) - Chrastava


Vodáctví

V okolí Hamru na Jezeře je populární i vodáctví, a to na řece Ploučnici. Řeka Ploučnice pramení u Ještědu a je dlouhá téměř 86 km. Řeka je sjízdná na plastové kánoi se středně zkušenou posádkou nebo na kajaku se zkušenými vodáky. Ploučnici je významná tím, že těče do kopce, a to proto, že silně meandruje, tzn., že má řeka mnoho zákrutů, které jsou způsobeny boční erozí. V horní části řeka protéká krátkým tunelem a ve střední části meandruje v prostoru bývalého vojenského prostoru Mimoň. Během plavby se můžete kochat krásnou přírodou, zarostlými úseky a zdolávat občasné silné proudy v meandrech. Lodě si můžete zapůjčit v půjčovně lodí ve Stružnici U močálu, ve Stráži pod Ralskem v půjčovně Vokotur, v Mimoni v SK Vydrýsek nebo Meandry Ploučnice, V Novinách pod Ralskem v Půjčovně a občerstvení Průrva nebo v Žízníkově U Kerama.


Lanový park

Lanový park v Hamru na Jezeře Vám nabízí celkem 7 lanovek a 328 metrů překážek. Je zaměřený především na tolik oblíbené přejezdy na kladkách, tzv. lanovky. Avšak není to jen zdolávání překážek, ale také skvělé relaxování s hezkým výhledem do okolní krajiny. Pro pohodlnější překonávání překážek v lanovém parku je doporučena pevná sportovní obuv a sportovní oblečení. Vhodným doplňkem vám budou také cyklistické rukavice.


Bankomat

Nejbližší bankomat se nachází ve Stráži pod Ralskem.


Restaurace

V Hamru na Jezeře je několik možností výběru stravovacích zařízení. V obci jsou v celoročním provozu dvě restaurace. V letních měsících je ještě možnost stravování v autokempu v kiosku U Pupana a v pekárně Šumava. Na pláži dále naleznete stánek s občerstvením.


Dětský ráj

Pláž Hamru na Jezeře je hotový Dětský ráj, pro děti je zde nově vybudovaná obrovská vzduchová trampolína, lanové centrum v korunách stromů. Dále tu najdete dětské hřiště, houpačky, kolotoč, minigolf a AQUAZORBING.


Prodejna potravin

Nejbližší prodejna potravin se nachází ve Stráži pod Ralskem – Penny Market.


Psi

Mysleli jsme i na Vaše čtyřnohé mazlíčky a na pláži pro ně vybudovali speciální psí pláž, která je oddělená od hlavní pláže. Můžete zde tedy nerušeně relaxovat se svými domácími mazlíčky.

Zajímavá místa v okolí

DĚVÍN

Rozsáhlé zříceniny hradu založeného před rokem 1250 Markvartici. Za majitelů Bibrštejnů od 16. století hrad pomalu pustl a měnil se ve zříceninu. Části zdiva byly rozvezeny na stavby vesnic v okolí.

BEZDĚZ

Rozsáhlá zřícenina významného královského hradu z 2. poloviny 13. století postaveného Přemyslem Otakarem II. Za třicetileté války vypálen. Zpustl roku 1785.

HAMRŠTEJN

Zřícenina hradu na skalnatém kopci poblíž Liberce. Založena v 1. polovině 14. století Biberštejny, zanikl v 1. polovině 16. století po připojení k Frýdlantu. Zbytky obvodové hradby a torza dvou věží jsou nepravidelně okrouhlé a čtverhranné se zaoblenými rohy.

JESTŘEBÍ, HABŠTEJN, KRUŠINA

Zříceniny skalního hradu pánů z Dubé snad z konce 13. století. Během 15. století byl několikrát dobýván. Od 16. století se uvádí jako pustý.

DRÁBSKÉ SVETNIČKY

Areál skalního hradu ze 13. století na sedmi pískovcových blocích s převažující dřevěnou zástavbou. V 15. století opuštěn. Dochováno množství stop po zakládání dřevěných konstrukcí.

FRÝDŠTEJN

Zřícenina skalního gotického hradu z druhé poloviny 14. století s vytesanými místnostmi a zachovalou okrouhlou věží. V roce 1565 byl již uváděn jako pustý.

© 2024 Hamr na Jezeře